Інтерв’ю зі студенткою факультету іноземних мов ІДГУ Дубенко Ксенією

Наше інтерв’ю – зі студенткою факультету іноземних мов Ізмаїльського державного гуманітарного університету Дубенко Ксенією, активною учасницею фонетичних конкурсів та наукових конференцій.

– Ксенія, чому ти вирішила пов’язати життя і майбутню професійну діяльність з іноземними мовами?

– Ще у школі я цікавилася вивченням іноземних мов. Я навчалася в Ізмаїльській спеціалізованій школі №1 із поглибленим вивченням англійської мови. Зараз це Ізмаїльський ліцей №1. Тут мені прищеплювалася любов до вивчення іноземних мов – англійської та німецької. Вчителі у школі креативно підходили до проведення занять, робили уроки цікавими та інтерактивними. Тому після закінчення школи мною було прийнято рішення детальніше вивчати іноземні мови. Саме тому я вступила до ІДГУ на факультет іноземних мов. До речі, усі 11 років навчання у школі я закінчила на відмінно. І зараз, в університеті, також намагаюсь гідно навчатися, приділяю багато часу вивченню усіх предметів.

– Ти плануєш працювати вчителем?

– Мені подобається професія вчителя іноземних мов у школі. Можна сказати, що це моє покликання. Це та робота, яка приносить мені насолоду. Я відчуваю радість від спілкування з дітьми.

– Ти одночасно навчаєшся в двох вищих навчальних закладах, плануєш отримати подвійний диплом. Розкажи про навчання в Румунії.

– Коли я перейшла на 3 курс в нашому університеті, я вирішила здобути другу освіту. Я обрала навчання у румунському університеті «Dunărea de Jos» у місті Галац. В ІДГУ знаходиться філіал цього університету. Зараз в Румунії я навчаюсь вже на другому курсі. Отримую спеціальність лінгвіста. Крім вивчення англійської мови, вивчаю ще французьку та румунську мови. Поєднувати навчання у двох університетах непросто. Потрібна велика віддача сил, часу, але воно того варте! Враховуючи мій особистий досвід, можу сказати, що в нашому університеті вчитися дещо складніше, ніж у румунському. Європейське навчання відрізняється від навчання у нашій країні.

– Ти прийняла участь в заходах по лінії Erasmus в Туреччині. Чому була присвячена конференція?

– Такз 06.11 до 17.11 я мала змогу відвідати Туреччину, а саме місто Стамбул, де прийняла участь у конференції, на якій були присутні делегації з Англії, Німеччини, Туреччини, Литви та України. Це проєкт ЄС Erasmus+ К1 Молодь N2019-3-TR01-RF105-079765 «Виявлення та спільне використання моральних і загальнолюдських цінностей» (“Discovering and Sharing Common Human and Moral Values”) через співпрацю зі Стамбульським фондом науки і культури (İstanbul İlim ve Kültür Vakfı). Кожен день був присвячений представленню якоїсь із цих країн. Наша делегація, звичайно, представила Україну та наш регіон, в якому ми живемо та навчаємося.

– Що було в вашій презентації?

– Робочою групою ІДГУ була представлена іноземною мовою «презентація-message» з тематики конференції. Вона включала такі розділи: «Екскурс в історію України та Південної Бессарабії», «Символи української національної ідентичності», «Образотворче мистецтво» та «Поезія нашого краю».

– Чим запам’яталась ця конференція?

– Було цікаво дізнатися багато нового та корисного про історію, традиції інших країн, міст, університетів…Ми познайомилися з представниками інших університетів країни, з делегаціями з Івано-Франківська та Переяслава-Хмельницького.

– Як вас приймали в Туреччині?

– Сторона, що приймала нас, ставилася з великою гостинністю до всіх учасників конференції. Ми жили у комфортних умовах, нас добре годували. Щодня для нас проводилися екскурсії знаменними місцями Стамбула. Особливо мені дуже сподобалася екскурсія Босфором, похід до мечеті Hagia Sofia.

– Що ти винесла для себе з цього заходу, що плануєш втілити в життя в Україні?

– На цьому заході була відчутна підтримка делегацій з України делегаціями з інших країн. Ми багато говорили про війну, яка зараз відбувається в нашій країні, про патріотизм і згуртованість наших людей, про любов до своєї країни, про дбайливе ставлення до тих моральних цінностей, які в цей тяжкий час стали ще більш важливими. Це любов до свого краю, до своєї історії, культури, мистецтва, літератури, бажання жити у вільному, щасливому суспільстві, де є доброта, гуманізм, повага до старших.

Працюючи учителем у школі, я планую приділяти увагу не лише навчанню дітей англійської мови, а й виховувати в них доброчесність, патріотизм, повагу до загальнолюдських традицій нашої країни. Адже у майбутньому вони стануть повноцінними громадянами нашої країни.

– Які твої академічні плани на найближче майбутнє?

– Наразі я планую гідно закінчити навчання в ІДГУ, успішно скласти державні іспити, отримати диплом бакалавра. Надалі вступити до магістратури, поєднувати навчання з роботою у школі. Також сподіваюся на участь в інших цікавих міжнародних проектах. Від себе особисто, зобов’язуюсь гідно представляти наш університет, наше місто, нашу країну. Також планую продовжити навчання у Галацькому університеті.

– Що ти побажала б студентам рідного університету?

– Вчитися! Вчитися із повною віддачею. Любити свою майбутню професію, поважати працю викладачів, які навчають студентів нашого університету. Більше читати, любити літературу, адже в літературі можна знайти відповіді на всі питання, любити іноземні мови, бути творчими та активними.

– Дякую, Ксенія, бажаю подальших успіхів!