Історія успіху…

Олена Фрунзе (Маркова), вчителька іноземних мов Плоцького загального закладу середньої освіти - випускниця кафедри романської філології та перекладу ІДГУ-2015Зворотній зв’язок – невід’ємна частина викладацького життя, що   дозволяє зрозуміти, як випускники влаштувалися, де працюють, чим займаються і живуть. Кожна вісточка від них – це маленьке, але важливе свідчення їх професійної спроможності.

У сьогоднішнє століття «холодних» рейтингів, критеріїв «ефективності», дистанційного навчання тощо,  спілкування — прояв простої людської вдячності, дещо старомодних, але таких необхідних відносин «учитель — учень». Зв’язок підтримують зазвичай ті студенти, про яких приємно згадувати, тому що з ними склалися особливо теплі стосунки. І таких студентів, на щастя, багато.

Сьогодні піде мова про Олену Фрунзе (Маркову), вчительку іноземних мов Плоцького загального закладу середньої освіти.

Наше знайомство з Оленою Марковою відбулося в Ізмаїльському регіональному педагогічному ліцеї і продовжилося в стінах Ізмаїльського державного гуманітарного університету. Складно висловити кількома словами, що означав для юної дівчинки переїзд з с. Виноградівка Болградського району до міста Ізмаїл, життя в гуртожитку без батьків, спецкурси з вимогливими викладачами університету в ліцеї і вступ на факультет іноземних мов ІДГУ.

Для Олени факультет іноземних мов став її життям, натхненням, метою, де формувався її характер і особистість. Тепла атмосфера склалася завдяки вірним друзям які, закінчивши ліцей, вступили разом з нею до університету; заняттям улюбленою французькою мовою, першій участі у фоноконкурсі з віршем Жака Превера « Я така, яка є…». Саме цей вірш став для Олени гаслом та зіграв неабияку роль у її житті.

І ось молода вчителька прийшла до школи… Очевидно, що становлення майстерності відбувається на практиці, у щоденній роботі з дітьми. Перші кроки Олена Іванівна почала з ретельної підготовки до уроків, привертаючи до себе увагу учнів. Вона швидко освоїлася в колективі, налагодила міцні стосунки з дітьми, зацікавила їх своїм предметом, викликала цікавість до вивчення іноземних мов. У соціальних мережах можна знайти різноманітні відео з фрагментами уроків Олени Іванівни, де вона застосовує сучасні інтерактивні методики: захоплюючі ігри для закріплення іншомовних слів; розучування напам’ять віршів, пісень; фонетичні зарядки тощо.

Працюючи класним керівником, Олена Фрунзе сприяла активній участі дітей у цікавих районних конкурсах: «Мама, я в шапці», «Професії моєї громади», де її вихованці посіли перші місця.

Олена Іванівна зарекомендувала себе як творча особистість. Вона і сама неодноразово брала участь у різних конкурсах. Для неї перемога – це стимул вчитися і розвиватися, рухатися у правильному напрямку до своєї професійної мети.

У 2020 році вона була нагороджена Почесною відзнакою Одеської обласної ради. Газета «Слово Арциза» (03.04.2021) у рубриці “Молоді особистості” надрукувала інтерв’ю з молодою і перспективною вчителькою, випускницею кафедри романської філології та перекладу факультету іноземних мов ІДГУ-2015.

Впевнена, що Олена Фрунзе не зупиниться на досягнутому і продовжить свою освіту. Знання неможливо придбати на все життя – потрібно постійно вчитися.

Продовжуйте свою освіту в магістратурі, аспірантурі, на різних курсах підвищення професійної майстерності. Вчіться, працюйте, заохочуйте молодь, і ви знайдете гідне місце в житті кожного зі своїх учнів!

 

Стародєдова Л.В., доцент кафедри
романо-германської філології і МНІМ ІДГУ