Інтерв’ю з випускницею факультету іноземних мов Христиною Петровою
– Христина, Ви – випускниця нашого Ізмаїльського державного університету. З якими почуттями згадуєте студентські роки? Які були Ваші улюблені предмети? Чи дружною у вас була група?
Завжди з вдячністю згадую свій рідний університет, викладачів та однокурсників. Я вчилася на факультеті іноземних мов. Найбільш вражаючі й найкращі моменти пов’язані з методикою викладання англійської мови, літературознавством, стилістикою з Олейніковою Г.О., а також з величезним задоволенням відвідувала пари французької мови Стародєдовой Л.В. З особливою теплотою згадую своїх однокурсників. За час навчання у нас було дуже багато цікавих подій і яскравих вражень. Напевно, ніколи не забуду перші заліки, безсонні ночі перед іспитами та емоції після успішної здачі сесії. Я вдячна університету за освіту, яку отримала і за уважне ставлення викладачів до навчального процесу.
– У Вас є ступінь магістра. Чи важко було вчитися в магістратурі? Як роки навчання в магістратурі й знання, отримані в цей час, допомагають у професійній діяльності?
Насправді, ні, не важко. Навчання в магістратурі було дуже захоплюючим, особливо під чуйним керівництвом кандидата педагогічних наук Рябушко С.О. Навчання в магістратурі дозволяє підвищити свій професійний статус і дати поштовх особистісному росту, набути досвіду науково-дослідної роботи.
– Ви працювали в мовному центрі «Success» в м. Ізмаїл. Який досвід вам дала робота на курсах англійської мови? Чи готує курс методики викладання іноземних мов, який ви прослухали в університеті, до роботи на курсах або репетиторської діяльності?
Мовний центр «Success» дає великі можливості зростання. Так, за 2 роки роботи я відвідала багато конференцій, зустріла цікавих і талановитих людей, а також здала міжнародний Кембриджський іспит TKT (Teaching Knowledge Test), який дозволяє оцінити знання методики викладання англійської мови та розширює професійні перспективи. В університеті ми достатню кількість часу приділяли практичним заняттям з методики викладання іноземних мов, що багато в чому допомогло в роботі з дітьми.
– Я чула відмінні відгуки про Вас і Вашу роботу з дітьми різного віку. Як вдається підібрати ключик до кожної дитини?
У всіх дітей абсолютно різні характери, тому без індивідуального підходу тут не обійтися. Я використовую у своїй роботі найрізноманітніші педагогічні технології, напрямки та прийоми. Наповнюю повсякденне життя дітей цікавими іграми, проблемами, ідеями, сприяю реалізації дитячих інтересів. Мені подобається моя професія і, вважаю, що кожна дитина унікальна. Я намагаюся оточувати дітей турботою, ласкою, увагою і співпереживати її успіхам і невдачам.
– Наскільки легко сучасні діти засвоюють іноземні мови? Чи бувають, на Вашу думку, діти, нездатні вивчити англійську або іншу іноземну мову?
Діти дуже швидко запам’ятовують нове, освоюють технічні пристрої. Така здатність засвоювати нову інформацію дуже добре працює при вивченні англійської мови. Діти, які вивчають англійську мову з раннього віку, випереджають своїх однолітків, краще висловлюють свої думки, мають гарну пам’ять. Я вважаю, що всі діти здатні вивчити іноземну мову. Є, звичайно, ті, яким це важко дається, навчити їх складніше, але постійна робота над собою і мотивація обов’язково приведуть до позитивного результату.
– Зараз Ви працюєте на Мальдівах. Як Ви знайшли цю роботу? Чи багато наших випускників працюють з Вами?
Завжди вважала, що отримати роботу за кордоном не так вже й просто, але мені пощастило зустріти випускницю ІДГУ, яка довгий час працювала на островах і розповіла про перспективи роботи на Мальдівах. Чимало моїх однокурсників зараз працюють разом зі мною.
– Чим відрізняються діти за кордоном від наших дітей? Як батьки виховують їх? Які є форми покарання?
Діти за кордоном відрізняються тим, що вони більш самостійні, більш вільні й незалежні у своїх діях. Все, звичайно, залежить від сім’ї. Деякі балують своїх дітей і ні в чому їм не відмовляють. В основному у дітей немає особливо строгих форм покарання. Цей процес багато в чому залежить від менталітету, традицій і культури народу.
– Чи складно спілкуватися іноземною мовою практично весь день в різних ситуаціях?
Коли ти максимально занурюєшся в мовну сферу, а навколо звучить переважно англійська мова, то спілкування зводиться до автоматизму.
– Які у Вас плани на майбутнє?
Я планую продовжувати професійно розвиватися, удосконалювати свої знання, навички та зростати в педагогічній діяльності.
Шиляєва Т.В.